Néprajz Minor (50 kredites modul)

Az 50 kredites modul jellemzői:

Cél a néprajztudomány és a kulturális antropológia alapvető elméleteinek és kutatásmódszertanának megismerése. Jellemző kurzusok: Folklorisztika, kulturális antropológia, kulturális régiók, tradicionális hitélet, szokásvilág, népművészet, történeti néprajz, mai magyar rurális társadalom, vizuális etnográfia, modern mitológiák, empirikus kultúrakutatás módszertana, muzeológiai alapismeretek

Kiknek ajánljuk?

• A néprajztudomány, kulturális antropológia, illetve múzeumtudomány iránt érdeklődő hallgatóknak.
  • A tradicionális és kortárs kulturális folyamatok iránt érdeklődő hallgatóknak.
  • Azoknak, akik néprajz vagy muzeológia mesterképzésben (is) szeretnék folytatni tanulmányukat.
  • Olyan kutatási témával rendelkező hallgatóknak, akik vizsgálódásaik során kapcsolatba kerülnek néprajzi, antropológiai kérdésekkel, illetve akiknek etnográfiai, antropológiai módszerekre és terepkutatásokra van szükségük kutatásaik során.

További részletek: lásd a képzési programoknál, illetve az 50 kredites modulok felelősénél:

Dr. Kavecsánszki Máté egyetemi docens: kavecsanszki.mate@arts.unideb.hu