Fotópályázat – 2022.

FOTÓPÁLYÁZAT

"Hagyomány az Én szemmel" című fotópályázat lejárt!

Köszönjük az érdekes fényképeket! A beérkezett pályaművek zsűrizéséhez a szakmai bizottság hozzálátott.

A zsűrizés módja, főbb szempontjai:

A 3 tagú szakmai zsűri elsősorban a benyújtott képek témához való megfelelését, az egyedi látásmódot, és a kreativitást pontozza.

A zsűri szavazatai alapján kerül meghatározásra mindhárom kategória első helyezettjének személye.

A pályázatot hirdető a beérkezett pályaművekből a Néprajzi Tanszék Szakmai Hét (április utolsó hete) programjának részeként kiállítást szervez, amire minden pályázót meghívunk. A kiállítás napján az eredményhirdetéssel egybekötve színes programot szervezünk a középiskolások számára: többek között lehetőséget biztosítunk, hogy közelebbről is megismerjék a Néprajzi Tanszék Adattárában őrzött értékeket. A tervezett programok a diákok részére megmutatja, hogyan kutat és dolgozik a kamerával egy néprajzkutató, muzeológus, hon- és népismeret tanár.

A program helyszíne: Debreceni Egyetem Néprajzi Tanszéke (4032, Debrecen, Egyetem tér 1. Főépület, III. emelet)

Minden résztvevő:

• Elismerő oklevelet kap,
  • Kiállítást szervezünk a beküldött fotókból a Debreceni Egyetemen,
  • Személyesen részt vehet az eredményhirdetésen és az alkalomra szervezett egyéb színes programokon,
  • A három témakör első helyezettei családi belépőt nyernek a Sóstói Múzeumfaluba.

További részletekről:

Kérdéseket a deneprajzdiakoknak@gmail.com címen várunk!